O nas

Ewelina Olszewska-Kuchnio
Fizjoterapeutka
Please specify image url

Z wykształcenia i pasji jestem fizjoterapeutką i doradcą żywieniowym. Sport był zawsze częścią mojego życia, dlatego zdecydowałam się studiować na Akademii Wychowania Fizycznego. Moja mama-lekarz swoją pracą i podejściem do pacjenta zainspirowała mnie do wyboru kierunku studiów, czyli fizjoterapii. Żywienie człowieka było moim zainteresowaniem jeszcze w szkole średniej. Przez wiele lat szukałam dobrych rozwiązań żywieniowych dla siebie i bliskich. Zaowocowało to dodatkową specjalizacją poradnictwa żywieniowego ukończoną w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Doświadczenie zdobywałam pracując w NZOZ Reha-Medica na Oddziale Dziennym dla Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego. Problemy moich ówczesnych pacjentów to m.in. skoliozy, kontuzje sportowe, dysplazja stawów biodrowych, dystrofie mięśniowe, zaburzenia postawy. Przez 2 lata pracowałam w Zespole Szkół Specjalnych m. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku. Prowadziłam tam rehabilitację dzieci z mózgowym porażeniem, zespołami genetycznymi, FAS, niepełnosprawnością intelektualną. Dużo doświadczenia, także życiowego, dała mi praca w Gabinecie Rehabilitacji ASQ i Poradni Psychologiczno-Pedagogiczno-Rehabilitacyjnej ASQ, gdzie pracuję od 2008 roku. Mam tam okazję pracować z dziećmi z całościowym zaburzeniem rozwoju, autyzmem, zespołem Aspergera, mózgowym porażeniem dziecięcym. Ogromna praca, wielka satysfakcja. Nieprzerwanie od 2008 roku współpracuję z Klubem KSW Kyokushin jako instruktor i fizjoterapeuta. Od 2015 roku jestem terapeutką w Centrum Rehabilitacji Holimedica, gdzie pracuję w zespole fizjoterapeuta-logopeda-lekarz ortodonta i stomatolog.

Olga Obsznajczyk
Neurologopeda
Please specify image url

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Polonistyki, magister filologii polskiej ze specjalnością w zakresie logopedii. Posiada przygotowanie zawodowe w zakresie nauczania języka polskiego. Ukończyła Podyplomowe Studium Logopedii Medialnej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Neurologopedię Kliniczną z Wczesną Interwencją Logopedyczną na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Przez 2 lata pracowała jako konsultantka metody A. Tomatisa i terapeutka wspomagająca przy pracy multimedialnym programem Fast ForWord w Centrum Audio – Psycho – Fonologii ESPACE. Terapeutka na turnusach wyjazdowych i osoba współuczestnicząca w szkoleniach z zakresu metody treningu słuchowego A. Tomatisa. Współpracowała z Centrum Terapii i Rozwoju ,,Indygo”, gdzie prowadziła terapię logopedyczną, terapię ręki oraz terapię taktylną. Bierze udział w turnusach wyjazdowych na terenie całego kraju w charakterze neurologopedy, pracując z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi. Posiada duże doświadczenie w pracy z małymi pacjentami z: autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa, dyslalią, alalią, opóźnionym rozwojem mowy, jąkaniem, rzadkimi zespołami genetycznymi (zespołem Williamsa, zespołem Jouberta, zespołem Pradera – Willego) oraz problemami żywieniowymi.

Joanna Chomicz-Wlazły
Fizjoterapeutka
Please specify image url

Fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta metody NDT Bobath, terapeuta Integracji Sensorycznej. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Swoje doświadczenie w pracy z najmłodszymi zdobywała w warszawskich szpitalach dziecięcych, przedszkolach integracyjnych, a także na wyjazdowych turnusach rehabilitacyjnych, gdzie pracowała z dziećmi z autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym oraz wadami genetycznymi.

Od kilku lat pracuje w Zakładzie Rehabilitacji oraz na Oddziale Patologii Noworodka i Niemowlęcia w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie gdzie prowadzi rehabilitację niemowląt. Ponad to prowadzi własną praktykę zawodową i współpracuje z Przedszkolem i Szkołą “Słoneczna Polana” w Kobyłce, gdzie prowadzi zajęcia integracji sensorycznej. W swojej pracy stawia na łączenie różnych metod, maksymalne aktywizowanie dziecka podczas terapii oraz w domu, a także określanie specyficznych problemów i trudności dziecka. Bardzo ważna jest dla niej współpraca z rodzicami, ich edukacja oraz aktywne uczestnictwo w usprawnianiu. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych specjalistycznych warsztatach, szkoleniach oraz konferencjach naukowych.

Więcej informacji o Asi znajduje się tu: www.kids-med.pl

Ewa Boniecka
Fizjoterapeutka
Please specify image url
Jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną oraz certyfikowanym instruktorem rekreacji ruchowej. Odnalazłam swój kierunek rozwoju, w którym się realizuję nieustannie poszerzając wiedzę. Zajmuję się terapią kobiet i kocham swoją pracę. Jestem mamą trójki dzieci. Moje ciało dzielnie zniosło dwie ciąże, w tym jedną bliźniaczą, wracało do formy zarówno po porodzie naturalnym jak i porodzie przez cięcie cesarskie. Od wielu lat aktywnie uprawiam sport i od wielu lat ćwiczę z kobietami, pomagam kobietom w okresie ciąży i połogu, kobietom zmagającym się z problemami uroginekologicznymi, pomagam kobietom młodym i wysportowanym, kobietom w okresie menopauzy, pomagam kobietom w każdym wieku. Pomogę też Tobie

Jeżeli zmagasz się z problemami uroginekologicznymi, chcesz przygotować się do ciąży, porodu, chcesz wrócić do formy po porodzie, a może jesteś przed lub po operacji struktur dna miednicy zapraszam na terapię. Moje doświadczenie i wiedza z zakresu terapii kobiet pozwoli Ci na sprawny powrót do formy, znowu będziesz cieszyć się swoją kobiecością.

Julian Sulowski
Masażysta
Please specify image url

Po ukończeniu szkoły masażu zdobywał doświadczenie w warszawskich szpitalach i przychodniach. Zajmował się masażem leczniczym, relaksacyjnym i sportowym. Jego specjalnością są schorzenia kręgosłupa. Poprzez pracę z mięśniami odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa potrafi niwelować dolegliwości bólowe głowy oraz szumy w uszach. Bardzo dobrze radzi sobie również z takimi jednostkami chorobowymi jak rwa kulszowa oraz barkowa. Od najmłodszych lat jest związany ze sportem. Wierzy w aktywny i zdrowy tryb życia.

Przez wiele lat zgłaszali się do niego ludzie, którzy cały dzień spędzali za biurkiem i cierpieli na bóle, z którymi lekarze nie potrafili sobie poradzić. Często doradzano takim pacjentom zmianę trybu życia czy przerwy od pracy, gdzie nie każdy mógł sobie na to pozwolić. Poprzez połączenie technik masażu leczniczego i relaksacyjnego, Julian ulżył w cierpieniu wielu pacjentów. Drętwienia karku i kończyn, bóle głowy, migreny oraz inne, typowe dla pracy biurowej objawy, to najczęstsze przypadki z którymi ostatnio miał do czynienia i które udało mu się wyleczyć. Na zabiegi do niego zapisywali się również lekarze, pracujący w tych samych przychodniach, co potwierdza skuteczność jego metod. Masując zawsze daje z siebie wszystko, a największą nagrodą za pracę jest wdzięczność pacjentów, którzy nawet po kilku latach potrafią zaczepić go na ulicy, by podziękować.