Ćwiczenia dla kobiet w ciąży Warszawa

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży (Warszawa) – joga w ciąży

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży odbywają się w małych grupach, dzięki czemu możliwe jest indywidualne podejście do ćwiczącej. Pracujemy w wolnym tempie przy muzyce relaksacyjnej.

Zapisy pod numerem telefonu: 794 757 447.

Joga jest tak cudownie uniwersalną formą ruchu, że po odpowiednich modyfikacjach, może ją praktykować KAŻDY. Joga w ciąży koncentruje się na kobiecie, jej potrzebach w tym szczególnym czasie. Uczy relaksacji, świadomego oddechu, uelastycznia mięśnie, które w związku ze zmieniającą się postawą boleśnie się przeciążają oraz wspiera mięśnie krocza. Na zajęciach będziemy rozmawiać i uczyć się jak prawidłowo pracować z mięśniami przepony moczowo-płciowej. Wszystko to, by nie dopuścić do nieprzyjemnych poporodowych powikłań, np. nietrzymania moczu.

Praktyka jogi w ciąży pozwala rozluźnić mięśnie przeciążone szybko zmieniająca się postawą ciała. Na zajęciach skupiamy się przede wszystkim na pozycjach, które relaksują mięśnie grzbietu, pachwin, łydek oraz karku. Szczególnie istotna jest także praca nad mięśniami przepony moczowo-płciowej, czyli mięśniami krocza. Rozmawiamy i uczymy się profilaktyki nietrzymania moczu oraz innych powikłań poporodowych.

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży – informacje ogólne

  • W zajęciach „Joga w ciąży” mogą brać udział Panie, które nigdy wcześniej nie praktykowały jogi. Doświadczenie w uprawianiu sportu nie ma żadnego znaczenia! Wszystkie ćwiczenia tłumaczymy krok po kroku, na luzie, z uśmiechem i bez zbędnej „napinki”.
  • Zapraszamy kobiety po 12 tygodniu ciąży. Jeśli macie wątpliwości czy możecie brać udział w takich zajęciach skonsultujcie się z lekarzem.
  • Spotkania „Joga w ciąży” trwają 60 minut.
  • Dbamy o Twoje samopoczucie! W Centrum Fizjoterapii Dzieci i Dorosłych – Acteve dysponujemy dwiema łazienkami, w tym jedną z prysznicem. Są one do Waszej dyspozycji zarówno przed jak i po zajęciach.
  • Ze względów higienicznych prosimy o zabranie własnych mat.
  • Zajęcia prowadzi fizjoterapeutka, instruktorka jogi Ewelina Olszewska-Kuchnio.
  • Zapisy na ćwiczenia dla kobiet w ciąży pod numerem telefonu: 794 757 447. Więcej informacji o tym jak do nas trafić znajdziesz na stronie kontakt.

ćwiczenia dla kobiet w ciąży warszawa

W Centrum Fizjoterapii Dzieci i Dorosłych Acteve jest także możliwość skorzystania z konsultacji u fizjoterapeutki uroginekologicznej – Ewy Bonieckiej po wcześniejszym umówieniu wizyty.