Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna Warszawa

Fizjoterapia uroginekologiczna Warszawa to zajęcia rehabilitacyjne skupiające się na terapii takich schorzeń jak nietrzymanie moczu, dysfunkcji tkanek i mięśni przepony miednicy. Warto podkreślić, iż w naszej pracy stosujemy jedynie nieinwazyjne metody leczenia: biofeedback, elektrostymulację oraz terapię manualną.

Zapisy pod numerem telefonu: 794 757 447.

fizjoterapia uroginekologiczna warszawaZ naszego punktu widzenia najważniejsze znaczenie, w procesie leczenia nietrzymania moczu, ma prawidłowo przeprowadzona diagnostyka.Pozwala ona bowiem szczegółowo określić stopień i typ zaburzeń. Niezwykle istotna jest także analiza codziennych czynności, nawyków żywieniowych, toaletowych oraz historia ginekologiczna i położnicza. Szczególnie, informacje dotyczące porodów, przebytych chorób czy problemów.

Podczas pierwszej wizyty terapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad, a także badanie. Dokonuje również szeregu pomiarów diagnostycznych jak parametry związane z postawą ciała, które są niezwykle istotne dla diagnostyki statyki miednicy. Warto dodać, iż ostateczną i najbardziej szczegółową ocenę funkcji mięśni przeprowadza się w badaniu per vaginum (przez pochwę) lub per rectum (przez odbyt).

Następnie, na podstawie szczegółowej diagnozy, ustalany jest indywidualny program terapii (fizjoterapii uroginekologicznej). Warto podkreślić, że pierwsze efekty pracy widoczne są nawet już po 2 – 3 tygodniach od pierwszego spotkania. Pełny program terapeutyczny przeciętnie trwa od 6 do 12 miesięcy.

Fizjoterapia Uroginekologiczna Warszawa – dla kogo?

Zastosowanie technik z zakresu terapii uroginekologicznej może pomóc w szerokim spektrum schorzeń czy dolegliwości. Poniżej prezentujemy najważniejsze z zastosowań:

  • leczenie nietrzymania moczu
  • terapia pęcherza nadreaktywnego/ parć naglących oraz postaci mieszanej nietrzymania moczu
  • zaburzenia proktologiczne (nietrzymanie gazów/stolca, zaparcia, a także hemoroidy)
  • poporodowe uszkodzenia mięśni dna miednicy
  • obniżenie narządu rodnego
  • normalizacja nadmiernego napięcia mięśni dna miednicy, uniemożliwiającego odbycie stosunku
  • odczuwanie bólu podczas współżycia
  • przygotowanie fizjoterapeutyczne do zabiegów ginekologicznych, urologicznych, a także rehabilitacja pooperacyjna
  • profilaktyka dysfunkcji mięśnia dna miednicy u kobiet w ciąży

Fizjoterapia Uroginekologiczna Warszawa – gdzie?

Zajęcia terapeutyczne m.in. leczenia nietrzymania moczu odbywają się w Centrum Fizjoterapii Dzieci i Dorosłych Acteve na Pradze Południe w Warszawie, przy ulicy Łukowskiej 50 lok. 3. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi tego jak do nas trafić znajdującymi się na stronie kontaktu.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 794 757 447.