O nas

Ewelina Olszewska-Kuchnio
Fizjoterapeutka
Please specify image url

Z wykształcenia i pasji jestem fizjoterapeutką i doradcą żywieniowym. Sport był zawsze częścią mojego życia, dlatego zdecydowałam się studiować na Akademii Wychowania Fizycznego. Moja mama-lekarz swoją pracą i podejściem do pacjenta zainspirowała mnie do wyboru kierunku studiów, czyli fizjoterapii. Żywienie człowieka było moim zainteresowaniem jeszcze w szkole średniej. Przez wiele lat szukałam dobrych rozwiązań żywieniowych dla siebie i bliskich. Zaowocowało to dodatkową specjalizacją poradnictwa żywieniowego ukończoną w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Doświadczenie zdobywałam pracując w NZOZ Reha-Medica na Oddziale Dziennym dla Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego. Problemy moich ówczesnych pacjentów to m.in. skoliozy, kontuzje sportowe, dysplazja stawów biodrowych, dystrofie mięśniowe, zaburzenia postawy. Przez 2 lata pracowałam w Zespole Szkół Specjalnych m. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku. Prowadziłam tam rehabilitację dzieci z mózgowym porażeniem, zespołami genetycznymi, FAS, niepełnosprawnością intelektualną. Dużo doświadczenia, także życiowego, dała mi praca w Gabinecie Rehabilitacji ASQ i Poradni Psychologiczno-Pedagogiczno-Rehabilitacyjnej ASQ, gdzie pracuję od 2008 roku. Mam tam okazję pracować z dziećmi z całościowym zaburzeniem rozwoju, autyzmem, zespołem Aspergera, mózgowym porażeniem dziecięcym. Ogromna praca, wielka satysfakcja. Nieprzerwanie od 2008 roku współpracuję z Klubem KSW Kyokushin jako instruktor i fizjoterapeuta. Od 2015 roku jestem terapeutką w Centrum Rehabilitacji Holimedica, gdzie pracuję w zespole fizjoterapeuta-logopeda-lekarz ortodonta i stomatolog.

Olga Obsznajczyk
Neurologopeda
Please specify image url

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Polonistyki, magister filologii polskiej ze specjalnością w zakresie logopedii. Posiada przygotowanie zawodowe w zakresie nauczania języka polskiego. Ukończyła Podyplomowe Studium Logopedii Medialnej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Neurologopedię Kliniczną z Wczesną Interwencją Logopedyczną na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Przez 2 lata pracowała jako konsultantka metody A. Tomatisa i terapeutka wspomagająca przy pracy multimedialnym programem Fast ForWord w Centrum Audio – Psycho – Fonologii ESPACE. Terapeutka na turnusach wyjazdowych i osoba współuczestnicząca w szkoleniach z zakresu metody treningu słuchowego A. Tomatisa. Współpracowała z Centrum Terapii i Rozwoju ,,Indygo”, gdzie prowadziła terapię logopedyczną, terapię ręki oraz terapię taktylną. Bierze udział w turnusach wyjazdowych na terenie całego kraju w charakterze neurologopedy, pracując z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi. Posiada duże doświadczenie w pracy z małymi pacjentami z: autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa, dyslalią, alalią, opóźnionym rozwojem mowy, jąkaniem, rzadkimi zespołami genetycznymi (zespołem Williamsa, zespołem Jouberta, zespołem Pradera – Willego) oraz problemami żywieniowymi.

Joanna Chomicz-Wlazły
Fizjoterapeutka
Please specify image url

Fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta metody NDT Bobath, terapeuta Integracji Sensorycznej. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Swoje doświadczenie w pracy z najmłodszymi zdobywała w warszawskich szpitalach dziecięcych, przedszkolach integracyjnych, a także na wyjazdowych turnusach rehabilitacyjnych, gdzie pracowała z dziećmi z autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym oraz wadami genetycznymi.

Od kilku lat pracuje w Zakładzie Rehabilitacji oraz na Oddziale Patologii Noworodka i Niemowlęcia w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie gdzie prowadzi rehabilitację niemowląt. Ponad to prowadzi własną praktykę zawodową i współpracuje z Przedszkolem i Szkołą “Słoneczna Polana” w Kobyłce, gdzie prowadzi zajęcia integracji sensorycznej. W swojej pracy stawia na łączenie różnych metod, maksymalne aktywizowanie dziecka podczas terapii oraz w domu, a także określanie specyficznych problemów i trudności dziecka. Bardzo ważna jest dla niej współpraca z rodzicami, ich edukacja oraz aktywne uczestnictwo w usprawnianiu. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych specjalistycznych warsztatach, szkoleniach oraz konferencjach naukowych.

Więcej informacji o Asi znajduje się tu: www.kids-med.pl


Ewa Boniecka
Fizjoterapeutka
Please specify image url

Jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną oraz certyfikowanym instruktorem rekreacji ruchowej. Odnalazłam swój kierunek rozwoju, w którym się realizuję nieustannie poszerzając wiedzę. Zajmuję się terapią kobiet i kocham swoją pracę. Jestem mamą trójki dzieci. Moje ciało dzielnie zniosło dwie ciąże, w tym jedną bliźniaczą, wracało do formy zarówno po porodzie naturalnym jak i porodzie przez cięcie cesarskie. Od wielu lat aktywnie uprawiam sport i od wielu lat ćwiczę z kobietami, pomagam kobietom w okresie ciąży i połogu, kobietom zmagającym się z problemami uroginekologicznymi, pomagam kobietom młodym i wysportowanym, kobietom w okresie menopauzy, pomagam kobietom w każdym wieku. Pomogę też Tobie

Jeżeli zmagasz się z problemami uroginekologicznymi, chcesz przygotować się do ciąży, porodu, chcesz wrócić do formy po porodzie, a może jesteś przed lub po operacji struktur dna miednicy zapraszam na terapię. Moje doświadczenie i wiedza z zakresu terapii kobiet pozwoli Ci na sprawny powrót do formy, znowu będziesz cieszyć się swoją kobiecością.

Ewa Kucińska
Instruktor Jogi
Please specify image url

Ewa Kucińska, instruktor Yogattractive, czyli naturalnego anti-agingu twarzy – jogi twarzy. Z wyksztalcenia psycholog, hipoterapeuta oraz instruktor Jogi klasycznej. Pasjonatka dalekich podróży, pilot wycieczek do Azji Południowo – Wschodniej. Współorganizator wyjazdów regeneracyjnych i prozdrowotnych do ośrodka Ajurwedyjskiego w Indiach.

Pracuje z kobietami metodą Yogattractive dostarczając wiedzy i narzędzi jak w naturalny sposób dbać o swoje piękno, zdrowie i urodę. Prowadzi warsztaty i zajęcia grupowe podczas których panie uczą się rożnego typu automasaży i ćwiczeń działających na skórę i zapobiegających przedwczesnemu starzeniu się jej.

Julian Sulowski
Masażysta
Please specify image url

Po ukończeniu szkoły masażu zdobywał doświadczenie w warszawskich szpitalach i przychodniach. Zajmował się masażem leczniczym, relaksacyjnym i sportowym. Jego specjalnością są schorzenia kręgosłupa. Poprzez pracę z mięśniami odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa potrafi niwelować dolegliwości bólowe głowy oraz szumy w uszach. Bardzo dobrze radzi sobie również z takimi jednostkami chorobowymi jak rwa kulszowa oraz barkowa. Od najmłodszych lat jest związany ze sportem. Wierzy w aktywny i zdrowy tryb życia.

Przez wiele lat zgłaszali się do niego ludzie, którzy cały dzień spędzali za biurkiem i cierpieli na bóle, z którymi lekarze nie potrafili sobie poradzić. Często doradzano takim pacjentom zmianę trybu życia czy przerwy od pracy, gdzie nie każdy mógł sobie na to pozwolić. Poprzez połączenie technik masażu leczniczego i relaksacyjnego, Julian ulżył w cierpieniu wielu pacjentów. Drętwienia karku i kończyn, bóle głowy, migreny oraz inne, typowe dla pracy biurowej objawy, to najczęstsze przypadki z którymi ostatnio miał do czynienia i które udało mu się wyleczyć. Na zabiegi do niego zapisywali się również lekarze, pracujący w tych samych przychodniach, co potwierdza skuteczność jego metod. Masując zawsze daje z siebie wszystko, a największą nagrodą za pracę jest wdzięczność pacjentów, którzy nawet po kilku latach potrafią zaczepić go na ulicy, by podziękować.