Szkolenie dla rodziców pt. „Stopy, stópki, stópeczki”

Szkolenie dla rodziców pt. „Stopy, stópki, stópeczki”

Złobek Jak u Mamy16.06.2016. w żłobku „Żłobek jak u Mamy” na Saskiej Kępie odbyło się bezpłatne szkolenie dla rodziców dotyczące prawidłowego rozwoju stóp małych dzieci. Na spotkaniu rodzice dowiedzieli się co to jest płaskostopie fizjologiczne, ile trwa, jak można sprawdzić czy dziecko zagrożone jest przetrwałym płaskostopiem, czym jest wiotkość mięśniowo-więzadłowa, jak zmienia się oś kończyn dolnych w pierwszych latach życia oraz jak dbać o stopy dziecka, by ukształtować prawidłową stópkę, czyli profilaktyka wad stóp. Omawialiśmy także różne rodzaje nieprawidłowego chodu, np. chód na palcach, chód ze stopami do wewnątrz, różne sposoby siadu, np. siad skrzyżny, siad z kolanami do środka, siad na piętach. Rozmawialiśmy o tym, jak dobrać odpowiednie buty dla dziecka, tak by stymulowały stopę do prawidłowego rozwoju.

Rodzice uczestniczący w szkoleniu otrzymali materiały edukacyjne, zawierające propozycje zabaw dla dzieci, które wzmacniają mięśnie i więzadła stóp oraz stymulują czucie. Materiały obejmowały także artykuł poglądowy na temat profilaktyki wad stóp u dzieci. Na koniec szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikaty.

Szkolenie pt. „Stopy, stópki, stópeczki” jest pierwszym z cyklu szkoleń tematycznych dla rodziców, dotyczących rozwoju ruchowego małego dziecka.BRAK KOMENTARZY

Zostaw komentarz

Call Now Button